«ЛЕГЕНДАРНИЙ ДУЕТ»

Екскурсійний тур
Заїзди:
щодня на 6 днів / 5 ночей

Вартість: від 13153 грн
Дати туру: під запит

ПРОГРАМА ТУРУ

1 день. Прибуття в аеропорт. Груповий трансфер і розміщення в готелі Стамбула.

2 день. Сніданок у готелі. Групова екскурсія «НА ДВОХ КОНТИНЕНТАХ»
ПЛОЩА ІПОДРОМ, палац Топкапи, БЛАКИТНА МЕЧЕТЬ, хамам Роксолана (ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД), ОБІД, СОБОР СВЯТОЇ СОФІЇ, ТУР НА КОРАБЛІ по Босфору, ДІВОЧА ВЕЖА (ВИД З МОРЯ), ФОРТЕЦЯ Румелію хісар (ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД), оглядовий майданчик У АЗІЇ, МОСТ ЧЕРЕЗ БОСФОР, ПОСЛУГИ ПРОФЕСІЙНОГО ГІДА, ТРАНСФЕР.

Площа Іподром, побудована 203 р. н.е., протягом століть була культурним центром кількох імперій. Римляни проводили тут видовищні змагання, а за часів імперії Османа на площі влаштовувалися пишні палацові заходи. Зараз це місце, в оточенні стародавніх монументів, гарних фонтанів, музеїв та мечетей, для багатьох є відправною точкою для знайомства зі Стамбулом.

Слухаючи музику Старого міста з трамвайних дзвінків та азанів Блакитної мечеті, оповиті ароматами свіжої випічки та смажених каштанів, ви зможете поринути в унікальну атмосферу Стамбула. Ви побачите відлиту з бронзових щитів Зміїну колону (479 р. до н.е.), подарований 1901 р. кайзером Вільгельмом II Німецький фонтан із золотими мозаїками, а також найдавніший пам’ятник Стамбула — Єгипетський обеліск (XVI ст. до н.е.). , і дізнаєтеся з розповідей нашого гіда, наскільки більшою була б ця споруда, якби не втрутився випадок.

Перше, що спадає на думку при згадці про палац Топкапи – легендарна історія кохання Роксолани і султана Сулеймана, яка виникла в його стінах. Завдяки серіалу «Чудовий вік», який отримав всесвітню популярність, багато хто з нас міг побачити внутрішнє оздоблення палацу і поспостерігати за життям його мешканців. Однак це лише мала частина багатства цього музею з 65 000 рідкісних експонатів світу. Протягом 400 років тут правили 25 султанів, в лабіринтах кімнат, коридорів і садів плелися інтриги, проводилися страти, вирішувалися долі всієї Османської імперії … Ви зможете самі доторкнутися до історії і побачити прихований від сторонніх очей Гарем, справжні костюми султанів і придворних, священні реліквії, колекцію зброї та унікальні за красою коштовності. Фонтан ката та каміння, де виставлялися голови засуджених, величезні палацові кухні, де щодня готувалася їжа для 5 000 чоловік та багато іншого – все це чекає на вас на території палацу Топкапи.

Блакитна мечеть є головною мечеттю міста та одним із символів Стамбула та всієї Туреччини. Побудована в 1616 році на замовлення султана Ахмеда I, з оригінальним внутрішнім оздобленням та спеціально привезеною з Мекки святинею, Блакитна мечеть вражає своєю зовнішньою величчю та красою оздоблення. При її зведенні були використані найкращі прийоми архітектурної архітектури тих часів, недарма вона приваблює не лише віруючих з усіх континентів, а й юрби туристів. Під час екскурсії ви дізнаєтеся про всесвітній скандал, пов’язаний із будівництвом будівлі, а також розкриєте таємниці його балконів та мінаретів.

Хамам Роксолани – турецька лазня, побудована знаменитим архітектором Мімаром Сінаном у 1556 році на честь коханої дружини султана Сулеймана. Напрочуд просте та оригінальне рішення зробило цей хамам першою лазнею, яка змогла одночасно приймати і чоловіків, і жінок. Ви зможете оглянути зовні унікальну будівлю та дізнатися пов’язані з нею історії та легенди.

Далі на вас чекає обід у ресторані турецької кухні.

Заради відвідування однієї з найвідоміших пам’яток Стамбула — Собору Святої Софії, туристи приїжджають з усіх куточків земної кулі. Храм, зведений у рекордний термін (всього за 5 років!) найкращими візантійськими майстрами, досі вважається справжнім архітектурним дивом, і понад 1000 років, до побудови Собору святого Петра в Римі, залишався найбільшим християнським храмом у світі. У 537 році Собор святої Софії був освячений і вразив очевидців своїми розмірами та пишнотою, його порівнювали з кораблем, що ширяло над містом, а 31-метровий купол здавався візантійцям «підвішеним до небес золотим ланцюгом». Для оздоблення храму з усіх кінців імперії доставляли мармур, золото, слонову кістку, навіть візерунки на підлозі були викладені з дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння – мармуру, яшми, порфіру. Собор св. , згідно з «Повісті временних літ», посли князя Володимира знайомилися з православ’ям, тут приймала хрещення княгиня Ольга, у 1054 році в цьому храмі стався розкол на католиків та православних, коли кардинал і патріарх зрадили один одного анафемі. Тут є навіть Російський куточок із мозаїкою 19 століття, зробленою коштом Миколи II. Разом з гідом ви зможете проникнути в таємниці храму – загадати бажання у колони, що «плаче», випробувати на собі незрозумілу силу «холодного вікна», дізнатися трагічну історію незвичайної ніші, в якій досі чуються молитви священика , та подивитися на могилу венеціанського дожа, яка відіграла ключову роль у романі Дена Брауна про смертоносний вірус «Інферно»…

Наш тур продовжиться на кораблі Босфором. Можна відвідати безліч екскурсій, перечитати гори путівників, але дізнатися про Стамбул, не подорожуючи Босфором, не вийде ніколи. Недарма Босфор по-турецьки звучить як «Боаз», що означає «горло». Це – саме дихання Стамбула, солоне, сповнене криками чайок, шумом хвиль і закликами до молитов, що лунають з мінаретів… Це старовинні вілли, вежі та фортеці, що тісняться з обох боків протоки, Європа та Азія, з’єднані гігантськими, вражаючими красою яких не схожий на інший.

Дівоча вежа, яку ми побачимо з боку моря, з дня свого виникнення була огорнута легендами, одна романтичніша за іншу. Прихильники однієї версії пов’язують її із давньогрецьким міфом і називають вежею Леандра; за іншою легендою, головними героями були турецька принцеса та закоханий у неї іранський шах. За століття свого існування вежа пережила безліч землетрусів та пожеж, побувавши при цьому маяком, в’язницею, лікарнею-ізолятором під час холери, складом зброї та «республікою поезії». Розібратися в загадках та справжній історії Дівочої вежі ви зможете разом із гідом, зробивши на згадку фотографії на тлі одного з найвідоміших символів Стамбула. Фортеця Румелі Хісар називали «перерізає горло» недарма. Збудована у найвужчому перешийку Босфору всього за 4,5 місяці, фортеця зіграла історичну роль при штурмі Константинополя в 1453, відрізавши місто від Чорного моря. Пропливаючи між двома фортецями (Румелі Хісар та Анадолу Хісар) на різних берегах протоки, досі можна відчути, як перед очима оживають картини битви давнього минулого.

Неможливо уявити тур Босфором без знаменитого Босфорського мосту, що з’єднує дві частини світу – Європу та Азію. Ви зможете самі оцінити масштаби цієї грандіозної споруди завдовжки 1560 метрів, яка на момент відкриття у 1973 році була найдовшим підвісним мостом у світі за межами США. Після кількох спроб самогубств міст залишили відкритим лише для транспорту, проте щороку, у жовтні, ним можна пройтися учасникам пішохідного марафону з Азії до Європи. Під час екскурсії вам також надається можливість подивитися на місто з оглядового майданчика на Азіатській частині, звідки відкриваються панорамні краєвиди.

3 день. Сніданок у готелі. Вільний час.

4 день. Сніданок у готелі. Групова екскурсія «ЖИВА ІСТОРІЯ»
ПАЛАЦ ДОЛМАБАХЧЕ, МЕЧЕТЬ СУЛЕЙМАНІЯ, ПІДЗЕМНА БАЗИЛИКА ЄРЕБАТАН , ОБІД, МУЗЕЙ МОЗАЇК КАРІЄ, ВЕЛИКИЙ ПАТРІАРХАТ, ПРОЛИВ ЗОЛОТИЙ РІГ, БОЛГАРСЬКА ЦЕРКВА, ЦЕРКВА ВЛАХЕРНА, ПОСЛУСЛУГИ ПРОФЕСІЙНОГО ГІДА, ТРАНСФЕР

У Стамбулі, місті на перетині Європи та Азії, можливо все, в тому числі палац турецьких султанів, виконаний у стилі європейського бароко 18 століття і побудований вірменськими архітекторами.

Навіть досвідчених туристів Палац Долмабахче вражає розкішшю своїх інтер’єрів. Тут і Кришталеві сходи, і подарована королевою Вікторією п’ятитонна люстра з богемського скла, і зібрання картин Айвазовського, виконаних художником на замовлення султана, та багато іншого. Загальна територія палацового комплексу становить 250тис. кв.м. Поруч також розташовані мечеть і вежа з годинником (які йдуть досі!) заввишки 27 м. Згодом у палаці також мешкав Ататюрк, де він і помер у 1938 році.

Найбільша за розмірами мечеть Стамбула  — Сулейманія — вражає відвідувачів не лише своїми масштабами, а й особливими технологіями, які були використані при будівництві. Мечеть вистояла протягом 450 років і перенесла 89 землетрусів завдяки фундаменту, заповненому водою. Також незвичайна акустика будівлі пояснюється наявністю 256 порожньої цегли, що виконують роль резонаторів. Сулеймання почали будувати за наказом султана Сулеймана Чудового на 30-й рік його правління, і за планом мечеть мала бути схожа на Храм святої Софії, але перевершити його за розкішом оздоблення. У дворі мечеті в мавзолеях знаходиться поховання султана Сулеймана та його коханої дружини Роксолани.


Цистерна Базиліка — це величезне, на 80 тис. кубометрів, підземне водосховище прісної води, збудоване за часів Візантійської імперії. Аж до 16 століття водосховище рятувало мешканців під час облоги міста, а потім в османський період використовувалося для поливання садів палацу Топкапи. З появою водопроводу про цистерну забули і виявили лише через 400 років незвичайним способом. Водосховище стало музеєм і краса цистерни настільки вразила відвідувачів, що за нею закріпилася назва Єребатан Сарай, що в перекладі з турецької мови означає Підземний палац. Ступаючи темним коридором серед підсвічених античних колон, і бачачи відображення вогнів у воді, ви поринете в містичну атмосферу минулих тисячоліть. Сучасний кінематограф також гідно оцінив красу Єребатана, обираючи візантійське підземелля фоном для багатьох кінострічок. Тут знімалися епізоди для фільму про Джеймса Бонда «З Росії з любов’ю», «Одіссеї» Кончаловського і, що вийшов у 2016 році на екрани детектива-трилера «Інферно» з Томом Хенксом у головній ролі. Гід проведе вас також найзначнішими місцями цистерни: ви зможете подивитися в очі Медузі Горгоні і спробувати розгадати таємницю її появи в підземному палаці, провести особливий обряд у «Колони сліз» і знайти «Басейн бажань».

Далі на вас чекає обід у ресторані турецької кухні

Справжня візантійська казка Музею мозаїк Каріє ховається від туристів за непримітним фасадом, тому випадкові відвідувачі тут рідкість. Зате знаючі люди і паломники з усього світу вирушають у дорогу, щоб побачити на власні очі унікальну колекцію стародавніх мозаїк. Більшість фресок колишньої церкви – це створені у 14 столітті ілюстрації біблійних сюжетів, які розташовані в хронологічному порядку, найбільш вражаючими з яких є «Походження в Пекло» та «Страшний суд». Болгарська церква Святого Стефана (Залізна церква) розташована біля узбережжя затоки Золотий Ріг. Ця Церква свою назву отримала на честь великомученика Стефана. В інтер’єрі можна побачити стилі необароко і неоготики. Церква Святого Стефана є портативною, її можна розібрати будь-якої миті та перевезти на інше місце. У цьому полягає її унікальність, також є єдиною залізницею на території Туреччини.

Повна назва Великого (або Вселенського) Патріархату звучить як «Патріархат Нового Риму та Константинопольської православної церкви», але для зручності його часто скорочують. На відміну від багатьох інших візантійських святинь, Патріархат є чинним релігійним об’єктом, зараз тут знаходиться резиденція Константинопольського патріарха. Головний вхід закрито на згадку про патріарха Григорія V, повішеного в 1821году за заклики греків до повстання. Основні християнські реліквії зберігаються сьогодні на території Патріархату у церкві Великомученика Георгія, збудованій у 18 столітті. Ви побачите мозаїчні ікони 11-12 ст, візантійський церемоніальний хрест, вирізаний з дерева Святого Хреста, кам’яну колону, до якої був прив’язаний Христос, патріарший трон, на якому, за легендою, сидів сам Іоанн Златоуст. Також тут зберігаються мощі багатьох відомих святих, останки Григорія Богослова та Іоанна Златоуста.

Згадуючи Візантію, неможливо звернути свій погляд і на протоку Золотий ріг, у гирлі якого у 7 столітті до нашої ери була заснована колонія Візантій, а пізніше навколо було створено місто Константинополь. Мандрівники XIX століття називали протоку найкрасивішою частиною міста, а повне ім’я бухти, дане турками, звучить як Халіч-і-Дерсаадет, тобто «Затока Врат Блаженства». Зараз, проїжджаючи вздовж Золотого Рогу, ви можете побачити багато архітектурних пам’яток, пов’язаних із православною сторінкою історії Стамбула.

Церква Влахерна — одна з тих церков, історія яких з моменту виникнення пов’язана з чудесами. Ще з язичницьких часів на цьому місці знаходилося священне цілюще джерело, яке пізніше було включене на територію храму, де зберігалися покрив і пояс Богоматері, таємно вивезені паломниками з Єрусалиму. Влахернській іконі Богородиці приписувалося порятунок Константинополя під час кількох облог.  У 910 році, під час облоги міста русами захисникам міста з’явилася Богоматір, яка покрила всіх своєю ризою (покровом). Занурений у води Золотого Рогу покрив викликав бурю, яка розкидала русинські човни. На дивом врятованих русів це справило незабутнє враження і, після прийняття християнства на Русі, одним із головних свят православної  церкви став Покров. Цікава також історія давньої Влахернської ікони, яка була створена з розтертих мощів мучеників і яка незрозумілим чином опинилася в Росії.

5 день. Сніданок у готелі. Вільний час.

6 день. Сніданок у готелі. Виписка з готелю. Груповий трансфер в аеропорт.

* Компанія залишає за собою право зміни порядку екскурсій та порядку відвідування об’єктів та заміни їх на інші, не зазначені у програмі, у разі неможливості відвідування заявлених з незалежних від компанії причин.

До вартості входить:
— авіапереліт;
— груповий трансфер а/п – готель – а/п;
— проживання: 5 ночей в Стамбулі;
— заявлене харчування;
— групова екскурсія «НА ДВОХ КОНТИНЕНТАХ»  (до вартості екскурсії входить обід, трансфер, вхідні квитки та послуги ліцензованого російськомовного гіда)
— групова екскурсія «ЖИВА ІСТОРІЯ»   (до вартості екскурсії входить обід, трансфер, вхідні квитки та послуги ліцензованого російськомовного гіда)
— медична страховка.

Додатково сплачується:
— додаткове харчування;
— особисті витрати;
— чайові гіду

Written By
More from Elana

ТУРЦИЯ

Турция (тур. Turkiye), официально Турецкая Республика (тур. Turkiye Cumhuriyeti) — государство, расположенное главным образом в юго-западной части Азии на Ближнем Востоке, а...
Read More