«ПО СТОПАХ ОСМАНІВ»

Екскурсійний тур
Заїзди: щодня на 6 днів/ 5 ночей

Вартість туру: від  11755 грн
Дати туру: під запит

1 день. Прибуття в аеропорт. Груповий трансфер і розміщення в готелі Стамбула.

2 день. Сніданок у готелі. Групова екскурсія «ДАВНІЙ СТАМБУЛ»
У Стамбулі, місті на перетині Європи та Азії, можливо все, в тому числі і палац турецьких султанів, виконаний в стилі європейського бароко 18 століття і побудований вірменськими архітекторами.
Палац Долмабахче вражає розкішшю своїх інтер’єрів навіть досвідчених туристів. Тут і Кришталеві сходи, і  п’ятитонна люстра з богемського скла, яку подарувала королева Вікторія, і колекція картин Айвазовського, які художник виконав на замовлення султана, і багато іншого. Загальна територія палацового комплексу складає 250 тис. кв.м. Поруч також розташовані мечеть і башта з годинником (які йдуть до сих пір!) висотою 27 м. Згодом у палаці жив Ататюрк, де він і помер в 1938 році.

Найбільша за розмірами мечеть Стамбула Сулейманіє дивує відвідувачів не тільки своїми масштабами, а й особливими технологіями, які використовували при будівництві. Завдяки фундаменту, заповненому водою, мечеть вистояла протягом 450 років і перенесла 89 землетрусів. Незвичайна акустика будівлі пояснюється наявністю 256 порожніх цеглин, які виконують роль резонаторів. Сулейманіє почали будувати за наказом султана Сулеймана Пишного на 30-й рік його правління і за планом вона повинна була бути схожа на Храм святої Софії, але перевершити його по розкоші оздоблення. У дворі мечеті знаходиться цвинтар з похованими в мавзолеї султаном Сулейманом і його коханою дружиною Роксоланою.

Цистерна Базиліка — це величезне, на 80 тис. кубометрів, підземне водосховище прісної води, побудоване за часів Візантійської імперії. Аж до 16 століття водосховище рятувало жителів під час облоги міста, а потім в османський період використовувалося для поливу садів палацу Топкапи. З появою водопроводу про цистерну забули і виявили лише через 400 років найбільш незвичайним способом. Водосховище стало музеєм, і краса цистерни настільки вразила відвідувачів, що за нею закріпилася назва Еребатан Сарай, що в перекладі з турецької мови означає Підземний палац. Коли проходиш по темному коридору серед підсвічених античних колон і бачаш відображення вогнів у воді, здається ніби поринаєшь в містичну атмосферу минулих тисячоліть. Сучасний кінематограф також гідно оцінив красу Еребатан, вибираючи візантійське підземелля фоном для багатьох кінострічок. Тут знімалися епізоди для фільму про Джеймса Бонда «З Росії з любов’ю», «Одіссея» Кончаловського і детектива-трилера «Інферно» з Томом Хенксом у головній ролі, який вийшов на екрани в 2016 р. Гід проведе вас також по найбільш значущим місцям цистерни: ви зможете подивитися в очі Медузи Горгони і спробувати розгадати таємницю її появи в підземному палаці, провести особливий обряд у «Колони сліз» і знайти «Басейн бажань».

3 день. Сніданок у готелі. Вільний час.

4 день. Сніданок у готелі. Групова екскурсія «СЛІДАМИ СУЛТАНА»
На екскурсії ми відвідаємо площу Іподром, палац Топкапи, Блакитну мечеть, хамам Роксолани (зовнішній огляд)

Площа Іподром, яка була побудована в 203 р. н.е., протягом століть була культурним центром декількох імперій. Римляни проводили тут видовищні змагання, а за часів Османської імперії на площі влаштовувалися пишні палацові заходи. Зараз це місце, в оточенні древніх монументів, красивих фонтанів, музеїв і мечетей, для багатьох є відправною точкою для знайомства зі Стамбулом.
Слухаючи музику Старого міста, яка складається  з трамвайних дзвінків і азанов Блакитної мечеті, оповиті ароматами свіжої випічки і смажених каштанів, ви зможете зануритися в унікальну атмосферу Стамбула. Ви побачите відлиту з бронзових щитів Зміїну колону (479 до н.е.), подарований в 1901 р кайзером Вільгельмом II Німецький фонтан із золотими мозаїками, а також найдавніший пам’ятник Стамбула — Єгипетський обеліск (XVI ст до н.е.). Також ви дізнаєтеся з розповідей нашого гіда, наскільки більш значним була б ця споруда, якби не втрутився випадок.

Перше, що спадає на думку при згадці про палац Топкапи — це легендарна історія кохання Роксолани і султана Сулеймана , що виникла в його стінах . Завдяки серіалу «Величне століття», який отримав всесвітню популярність , багато хто з нас зміг побачити внутрішнє оздоблення палацу і поспостерігати за життям його мешканців. Однак, це лише мала частина багатства нинішнього музею, який складається  з 65 000 рідкісних експонатів світу. Протягом 400 років тут правили 25 султанів, в лабіринтах кімнат, коридорів і садів плелися інтриги, проводилися страти, вирішувалася долі всієї Османської імперії . Ви зможете самі доторкнутися до історії і побачити прихований від сторонніх очей Гарем, справжні костюми султанів і придворних, священні реліквії, які суворо охоронялися, колекцію зброї та унікальні за красою коштовності. Фонтан ката та каміння, на яких виставлялися голови засуджених, величезні палацові кухні, де щодня готувалася їжа для 5 000 осіб та багато іншого — все це чекає вас на території палацу Топкапи.

Блакитна мечеть є головною мечеттю міста і одним із символів Стамбула та всієї Туреччини. Побудована в 1616 році на замовлення султана Ахмеда I, з оригінальною внутрішньої обробкою і спеціально привезеної з Мекки святинею, Блакитна мечеть вражає своєю зовнішнєю величчю і красою оздоблення. При її зведенні були використані кращі прийоми архітектурного зодчества тих часів, недарма вона приваблює не тільки віруючих зі всіх континентів, але і натовпи туристів. Під час екскурсії ви дізнаєтесь про всесвітній скандал, який був пов’язаний з будівництвом споруди, а також розкриєте таємниці його балконів і мінаретів.

Хамам Роксолани — турецька лазня, яка побудована знаменитим архітектором Мимаром Синаном в 1556 році на честь улюбленої дружини султана Сулеймана. Дивовижно просте і оригінальне рішення зробило цей хамам першої лазнею, яка змогла одночасно приймати і чоловіків, і жінок. Ви зможете оглянути зовні унікальну будівлю та дізнатися, які історії та легенди пов’язані з нею .

5 день. Сніданок у готелі. Вільний час.

6 день. Сніданок у готелі. Виписка з готелю. Груповий трансфер в аеропорт.

До вартості входить:
— авіапереліт;
— груповий трансфер а/п – готель – а/п;
— проживання: 5 ночей в Стамбулі;
— харчування — сніданки;
— групова екскурсія «ДАВНІЙ СТАМБУЛ»  (палац Долмабахче, мечеть Сулейманіє, підземна базиліка Еребатан, вхідні квитки, трансфер, послуги ліцензованого російськомовного гіда)
— групова екскурсія «СЛІДАМИ СУЛТАНА» (трансфер, вхідні квитки та послуги ліцензованого російськомовного гіда)
— медична страховка.

Додатково сплачується:
— додаткове харчування;
— особисті витрати;
— чайові гіду

Written By
More from Elana

КАСКАД 4. ОТ СРЕДИЗЕМНОГО ДО КРАСНОГО МОРЯ, 7 НОЧЕЙ 2020

От Средиземного до Красного моря 8 дней — 7 ночей Прибытие по воскресеньям, средам и...
Read More