«МАГІЯ КОНТРАСТІВ»

Екскурсійний тур
Заїзди: щодня 6 днів / 5 ночей

Вартість туру: від 111628 грн
Дати туру: під запит

ПРОГРАМА ТУРУ

1 день. Прибуття в аеропорт. Груповий трансфер і розміщення в готелі Стамбула.

2 день. Сніданок у готелі.
Групова екскурсія «ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ ПО СТАМБУЛУ».
Під час екскурсії туристи відвідають парк-музей «МІНІАТЮРК», райони Таксім і Бейоглу, побачать Галатську вежу, Галатський міст, історичний фунікулер «TUNEL», піднімуться по канатній дорозі на холм П’єра Лоті.

Парк-музей «МІНІАТЮРК» — це парк, де дорослі повертаються в дитинство, а діти в ігровій формі можуть долучитися до історії. У мальовничому місці на березі затоки Золотий Ріг на площі 60 000 кв.м. розташовані 134 мініатюрні (масштаб 1:25) вимірні орієнтири Туреччини та інших країн. Багато з них інтерактивні — можна прослухати історичну аудіосправку, доступну на 9 мовах, або поспостерігати за рухомими фігурками. Також на території парку  знаходяться два інші музеї, вільні для відвідування — Музей кристалів та Панорамний музей Перемоги.

Одне з найбільш вражаючих місць Стамбула, це, звичайно ж, холм П’єр Лоті. Щоб піднятися на його вершину в 53 метра, необхідно скористатися канатною дорогою, або «Teleferik» по-турецьки. На пагорбі з оглядовим майданчиком розташувалося історичне кафе П’єр Лоті, назване творчим псевдонімом французького офіцера Жульєна Віо, який написав тут в 19 столітті свій найвідоміший роман «Азіаде» про трагічну любов туркені і англійця. Попиваючи традиційні турецькі чай або каву ви зможете насолодитися приголомшливими панорамними видами на бухту Золотий Ріг і її околиці.

Історично так склалося, що  іноземці селилися в районі, який зараз носить ім’я Бейоглу. І це надало особливий колорит кварталу. Це маленька Європа в мініатюрі з пішохідною вулицею Істікляль, яка викладена бруківкою, наповнена посольствами, магазинами, ресторанами та клубами. Саме тут в 1892 році для пасажирів «Східного експреса» був побудований готель Пера Палас, в якому зупинялася сама Агата Крісті, коли  писала роман, і її кімната досі охороняється як музей. Від площі Таксим, названої в честь кам’яної водонапірної вежі 1732, по Істікляль ходить старовинний червоний трамвайчик, фотографії з яким стали візитною карткою Стамбула. Історії різних епох і націй переплелися в архітектурних пам’ятках Бейоглу — тут ви зможете помилуватися неоготичною церквою святого Антонія, яку побудував в 1912 році італійський архітектор, Французької вулицею, що нагадує барвисті паризькі провулки, Квітковим пасажем, де російські дворянки, які емігрували до Стамбулу після Жовтневої революції, торгували квітами.

Головним орієнтиром району Бейоглу служить Галатская вежа, яка раніше носила ім’я вежі Христа. Перша дерев’яна вежа на пагорбі Галата з’явилася ще в 5 ст.н.е., а сучасна 61-метрова кам’яна була побудована генуезцями в середині 14 століття. Вежа в різний час виконувала функції дозорного майданчика, обсерваторії, маяка і в’язниці, а ще в 17 столітті наштовхнула місцевого сміливця на думку зістрибнути з неї на саморобних крилах і перелетіти Босфор. Подальшу долю турецького Ікара  детально розповість гід під час зовнішнього огляду Галатської вежі.

Подолати відстань між Галатської вежею і Галатским мостом можна на одному з найоригінальніших видів транспорту — історичному фунікулері «Tunel». Це одна з найстаріших і найкоротших ліній метро в світі. Перша лінія «Тюнель» довжиною 573 м була відкрита в 1875 році. На лінії курсують два вагончики, які роз’їжджаються в спеціальному місці в тунелі, а решта шляху — одноколійний.

Галатский міст, як і багато інших стамбульські пам’яток, був не раз увічнений в кінематографі. Той, хто дивився французький фільм «Дівчина на мосту», згадає, що саме звідси збирався кидатися головний герой, метальник ножів. Перший міст на цьому місці був споруджений ще в 1845 році, а новий, перебудований в 1987, складається з двох поверхів. На першому розташовується прогулянкова зона і ресторани, а на другому здійснюється транспортний рух з пішохідної смугою біля перил мосту, яка в будь-яку погоду заповнена рибалками. На Галатському мосту ловлять рибку спінінгом з декількома гачками, отже за один раз можна витягти близько п’яти рибин. Рибалки, при бажанні, дають поудить і туристам, а улов можна підсмажити на грилі тут же, біля підніжжя моста, і спробувати традиційний турецький «балик екмек».

3 день. Сніданок у готелі. Вільний час.

4 день. Сніданок у готелі. Групова екскурсія «СЛІДАМИ СУЛТАНА»
На екскурсії ми відвідаємо площу Іподром, палац Топкапи, Блакитну мечеть, хамам Роксолани (зовнішній огляд)

Площа Іподром, яка була побудована в 203 р. н.е., протягом століть була культурним центром декількох імперій. Римляни проводили тут видовищні змагання, а за часів Османської імперії на площі влаштовувалися пишні палацові заходи. Зараз це місце, в оточенні древніх монументів, красивих фонтанів, музеїв і мечетей, для багатьох є відправною точкою для знайомства зі Стамбулом.
Слухаючи музику Старого міста, яка складається  з трамвайних дзвінків і азанов Блакитної мечеті, оповиті ароматами свіжої випічки і смажених каштанів, ви зможете зануритися в унікальну атмосферу Стамбула. Ви побачите відлиту з бронзових щитів Зміїну колону (479 до н.е.), подарований в 1901 р кайзером Вільгельмом II Німецький фонтан із золотими мозаїками, а також найдавніший пам’ятник Стамбула — Єгипетський обеліск (XVI ст до н.е.). Також ви дізнаєтеся з розповідей нашого гіда, наскільки більш значним була б ця споруда, якби не втрутився випадок.

Перше, що спадає на думку при згадці про палац Топкапи — це легендарна історія кохання Роксолани і султана Сулеймана , що виникла в його стінах . Завдяки серіалу «Величне століття», який отримав всесвітню популярність , багато хто з нас зміг побачити внутрішнє оздоблення палацу і поспостерігати за життям його мешканців. Однак, це лише мала частина багатства нинішнього музею, який складається  з 65 000 рідкісних експонатів світу. Протягом 400 років тут правили 25 султанів, в лабіринтах кімнат, коридорів і садів плелися інтриги, проводилися страти, вирішувалася долі всієї Османської імперії . Ви зможете самі доторкнутися до історії і побачити прихований від сторонніх очей Гарем, справжні костюми султанів і придворних, священні реліквії, які суворо охоронялися, колекцію зброї та унікальні за красою коштовності. Фонтан ката та каміння, на яких виставлялися голови засуджених, величезні палацові кухні, де щодня готувалася їжа для 5 000 осіб та багато іншого — все це чекає вас на території палацу Топкапи.

Блакитна мечеть є головною мечеттю міста і одним із символів Стамбула та всієї Туреччини. Побудована в 1616 році на замовлення султана Ахмеда I, з оригінальною внутрішньої обробкою і спеціально привезеної з Мекки святинею, Блакитна мечеть вражає своєю зовнішнєю величчю і красою оздоблення. При її зведенні були використані кращі прийоми архітектурного зодчества тих часів, недарма вона приваблює не тільки віруючих зі всіх континентів, але і натовпи туристів. Під час екскурсії ви дізнаєтесь про всесвітній скандал, який був пов’язаний з будівництвом споруди, а також розкриєте таємниці його балконів і мінаретів.

Хамам Роксолани — турецька лазня, яка побудована знаменитим архітектором Мимаром Синаном в 1556 році на честь улюбленої дружини султана Сулеймана. Дивовижно просте і оригінальне рішення зробило цей хамам першої лазнею, яка змогла одночасно приймати і чоловіків, і жінок. Ви зможете оглянути зовні унікальну будівлю та дізнатися, які історії та легенди пов’язані з нею .

5 день. Сніданок у готелі. Вільний час.

6 день. Сніданок у готелі. Виписка з готелю. Груповий трансфер в аеропорт.

До вартості входить:
— авіапереліт;
— груповий трансфер а/п – готель – а/п;
— проживання: 5 ночей в Стамбулі;
— харчування — сніданки;
— групова екскурсія «ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ ПО СТАМБУЛУ»  (парк-музей «МІНІАТЮРК», райони Таксім і Бейоглу, побачать Галатську вежу, Галатський міст, історичний фунікулер «TUNEL», піднімуться по канатній дорозі на холм П’єра Лоті, трансфер, послуги ліцензованого російськомовного гіда)
— групова екскурсія «СЛІДАМИ СУЛТАНА» (трансфер, вхідні квитки та послуги ліцензованого російськомовного гіда)
— медична страховка.

Додатково сплачується:
— додаткове харчування;
— особисті витрати;
— чайові гіду

Written By
More from Elana

QATAR AIRWAYS В УКРАИНЕ: КАКОЙ СЕРВИС ОЖИДАТЬ ПАССАЖИРАМ НА РЕЙСАХ КИЕВ-ДОХА-КИЕВ

28 августа Qatar Airways выполнила первый рейс между Дохой и Киевом. Авиакомпания...
Read More