УКРАЇНА

Україна — унітарна держава та парламентсько-президентська республіка у Східній Європі.

Столиця — Київ.
Державна мова — українська.
Грошова одиниця – гривня.

Географія

Україна розташована у південно-східній частині Європи, в межах Східноєвропейської рівнини. Територія країни у межах її конституційного устрою становить 603 549 км², що він відповідає 5,7 % території Європи та 0,44 % території світу.

Україна знаходиться в зонах соснових та змішаних лісів, лісостепу та степу. Рельєф більшої частини території має рівнинний характер: низовини займають 71%, а височини та гори – 26% та 3%. Гори знаходяться на південному заході (українські Карпати, найвища точка – гора Говерла, 2061 м над рівнем моря). Основні низовини: на півдні – Причорноморська низовина, на півночі – Поліська, у центрі – Придніпровська, на заході – Закарпатська. На півдні України, на території Херсонської області знаходиться один із найбільших піщаних масивів на території Європи – Олешківські піски.

Клімат

На всій території України клімат помірно-континентальний. Літо на всій Україні тепле та тривале, на сході та півдні – спекотне та сухе, на заході – тепле та вологе. Зима залежить від регіону. М’яка зима спостерігається на півдні та заході, найхолодніші зими спостерігаються на північному сході України.

Туризм

Сфера туристичних інтересів в Україні включає як активні види відпочинку та спортивного туризму, типу скелелазіння та гірськолижного спорту, так і подорожі з пізнавальною метою, де об’єктом пізнання є багата археологічна та релігійна історія країни, її культура та природа. Зокрема, тут розташовані такі об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО, як Києво-Печерська Лавра та Софійський собор, а також середньовічний центр Львова. У світі стають відомими численні лікувальні курорти, які розташовані буквально у всіх регіонах України.

Міста

Київ — історична столиця Давньоруської держави та сучасної України на річці Дніпро, «мати міст руських». Старовинні собори та монастирі, широкі бульвари, гарні краєвиди та різноманітність культурних закладів.

Кам’янець-Подільський — средневековый историко-культурный комплекс.
Львів — средньовічне «старе місто» та унікальна архітектура з польськими та німецькими елементами.
Мукачеве — важливий культурний центр Закарпаття, місто зі старовинною архітектурою.
Одеса — порт на Чорному морі, безліч пляжів та унікальна суміш різноманітних культур.
Чернігів — старовинне мусто із безліччю пам’яток давньоруськоъ архытектури.
Чернівці — є історичним центром Буковини та разом зі Львовом вважається культурним центром Західної України, має цікаву архітектуру австрійської доби, як і Івано-Франківськ.
Замки Золотої підкови: Олеський замок, Підгорецький замок, Золочевський замок на Галичині.
Дніпро — порівняно молоде місто, численні пам’ятники, цікаві музеї, прогресивна сучасна архітектура, найдовша набережна в Європі – 23 км.
Харків — перша столиця Радянської України з унікальною архітектурою, величезною кількістю пам’ятників, кінотеатрів, театрів, музеїв.
Запоріжжя — найдовший проспект у Європі — 15 км, ДніпроГЕС, острів Хортиця — найбільший острів на річці в Європі, національний історико-культурний заповідник, кромлехи на Хортиці (поряд із музеєм козацтва), місця проживання менонитів (поселення Верхня Хортиця, Розенталь, Шенвіз) , Замок Попова у Запорізькій області, Запорізький дуб.

Віза

Законодавство України встановлює певний термін, протягом якого іноземці, які прибули в Україну короткостроково, можуть перебувати без реєстрації в органах міграційної служби України. Отже  —

а) для іноземців та осіб без громадянства з держав з візовим порядком в’їзду на період дії візи, але не більше ніж 90 днів протягом 180 днів, якщо інший термін не визначений міжнародними угодами;

б) для іноземців та осіб без громадянства з держав з безвізовим порядком в’їзду (Австрія, Азербайджан, Андорра, Вірменія, Бельгія, Білорусь, Болгарія, Ватикан, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Голландія, Греція, Грузія, Данія, Ірландія, Ісландія, Іспанія , Італія, Казахстан, Канада, Киргизія, Кіпр, Корея, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Монголія, Норвегія, Польща, Португалія,  Румунія, Словаччина, Словенія, США, Таджикистан, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія, Японія) — на термін не більше ніж 90 днів протягом 180 днів, якщо інший термін не визначений міжнародними угодами;

Продовження терміну перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, або прибувших на тривале перебування з метою навчання, працевлаштування, у приватних справах тощо здійснюється органами внутрішніх справ (ОВС).

Written By
More from Elana

КОЛУМБИЯ

Колумбия — государство на северо-западе Южной Америки.  Граничит с Бразилией и Венесуэлой...
Read More